Senior Interclub Teams and Draws for 2017 / 2018 Season

(C) – Captain
(LR) – Listed Reserve

Saturday Doubles Teams

Doubles 1

Chester Espie (LR)
Alex Hamilton
Fraser Croad
James Corfield
Brendon Forbes
Mark Battershill
Hamish Harper

Diana Deyeva
Lana Solkonikova
Katee Wallis
Halena Howard (C)
Adrienne Croad
Hilary Gibson

Doubles 2

Keri Lyness
Bryan Barrett
Paul Spence
Rob Shields (C)
Lars Palmgren

Julie Moodie
Natasha Kalachova
Sandy Spence
Karen Shields (C)
Elaine Jordan

Doubles 3

Simon Yock
Keith Mowat
Steve Higgins
Graeme Williams
Alf Sayer

Veronika Cox
Louise Couper (C)
Rong Mann
Francee Thornton
Kelly Goodrick

Doubles 4

Steven Lay
Dave Bennett (C)
Rob Hofma
Peter Fahy
Wayne Walker

Jacqui Ironside
Melissa Wyatt
Julie Walker
Kay Winegar

Doubles 5

Graham Law
Peter Lyness
Tony Weber
Steve Peters
Lewis Richards

Linda Martin
Cheryl Barrett (C)
Gillian Steele
Rosa Ryu

Doubles Reserves Men

David Herbert – D5
Paul Varley – D5
Ross Yeager – D5
Chris Casey – D5
Neil Mayo – D6
Carl Hotham – D7
Tony Chu – D7
Gary Thornton – D8
Michael Yuan – D8
Mark Tizard – D9

When selecting a reserve player for your match, please check the latest “Configure Rankings” to ensure they have not moved outside your grades allowable band. Each reserve may play six times only across all teams. Players who play a seventh and subsequent time without prior permission from the Interclub Committee will be defaulted.

You may select a reserve player for your match even if that player is listed in a higher team, so long as they are ranked within the allowable reserve band for that grade.

Doubles Reserves Women

Debbie Martin – D2
Sarah Mayo – D6
Sophie Harper  – D6
Brenda Yeager – D6
Glenda Emery – D7
Bernie Jeffs – D7
Lorraine Bretnall – D7
Rebecca Treacy – D7
Jo Price – D9
Gillian Steele – D9
Jacqui Blackie – D9

When selecting a reserve player for your match, please check the latest “Configure Rankings” to ensure they have not moved outside your grades allowable band. Each reserve may play six times only across all teams. Players who play a seventh and subsequent time without prior permission from the Interclub Committee will be defaulted.

You may select a reserve player for your match even if that player is listed in a higher team, so long as they are ranked within the allowable reserve band for that grade.

Singles Teams

Mens 1

Fraser Croad
Michal Pozaroszcyk
James Corfield
Karl Bennetts
Hayden Roberts (C)
Chester Espie (LR)
Alex Hamilton (LR)
Brendon Forbes (LR)

Mens 2

Steven Lay (C)
Chris Casey
Steve Higgins
Andrew Morris
Alistair Walker

Mens 3

Alf Sayer (C)
Carl Hotham
Rewi Thompson
Graham Law
Craig McCullough

Mens 4

Lewis Richards
Sam McCullough
Shaun Watson (C)
Filip Trifunovic
Caleb Hetherington

Mens Singles Reserves

David Herbert – S5
Hamish Harper – S6
Simon Yock – S7
Michael Yuan – S7
Tony Chu – S8
Neil Mayo – S10

When selecting a reserve player for your match, please check the latest “Configure Rankings” to ensure they have not moved outside your grades allowable band. Each reserve may play six times only across all teams. Players who play a seventh and subsequent time without prior permission from the Interclub Committee will be defaulted.

You may select a reserve player for your match even if that player is listed in a higher team, so long as they are ranked within the allowable reserve band for that grade.

Womens 1

Ali McCowan
Sarah Mayo
Annie Sulway
Kim Bennett (C)
Jacqui Ironside

Womens 2

Cassie Bennetts
Caitlin Watson
Eloise McCullough (C)
Jessica Keating
Hannah Crouch

Womens Singles Reserves

Sophie Harper – S8
Lorraine Bretnall – S8
Gillian Steele – S8
Jackie Blackie – S10
Jo Price – S10

When selecting a reserve player for your match, please check the latest “Configure Rankings” to ensure they have not moved outside your grades allowable band. Each reserve may play six times only across all teams. Players who play a seventh and subsequent time without prior permission from the Interclub Committee will be defaulted.

You may select a reserve player for your match even if that player is listed in a higher team, so long as they are ranked within the allowable reserve band for that grade.

Thursday Doubles Teams

Mens Doubles 1

Keri Lyness
Simon Yock (C)
Steven Lay
Keith Mowat
Neil Mayo (LR)

Mens Doubles 2

Graeme Williams (C)
Tony Chu
Rob Hofma
Alf Sayer
Carl Hotham
Andrew Morris (LR)

Womens Doubles 1

Katee Wallis
Natasha Kalachova
Hilary Gibson (C)
Veronika Cox

Womens Doubles 2

Helen van Kampen
Sophie Harper
Melissa Wyatt (C)
Rebecca Treacy
Annie Sulway
Jo Price